DreamMount

Szczyty marzeń

Dolomity

 
Tygodniowe wyprawy na via ferraty sierpień – wrzesień 2018
 
Dolomity (wł. Dolomiti, niem. Dolomiten) – pasmo górskie w północno-wschodniej części Włoch (znajdujące się w całości na ich terenie), będące częścią Południowych Alp Wapiennych (Alpy Wschodnie).
Najwyższy szczyt Dolomitów to Marmolada - 3342 m n.p.m.
 
Niniejsza propozycja jest skierowana dla wszystkich pieszych turystów, którzy  chcą poznać przepiękne góry, a przy tym poczuć smak wspinaczki i nauczyć się  bezpiecznego poruszania  po  powietrznych perciach pod okiem i opieką instruktorów, i przewodników górskich.
 
Tygodniowe wyprawy obejmują pięć dni chodzenia i wspinania po via ferratach oraz dzień dojazdu w Dolomity i dzień powrotu do domu.
 
Program wyprawy:
 
Wybór szlaków/via ferrata, ich stopień trudności zależy od aktualnie panujących warunków  i pogody w danym turnusie w Dolomitach oraz umiejętności uczestników i ich preferencji. Co za tym idzie szczegółowy program wyprawy jest ustalany indywidualnie dla każdej grupy, min. na miesiąc przed rozpoczęciem turnusu.
 
Dzień 1: Wyjazd z Polski w godzinach porannych i dojazd w Dolomity w godzinach wieczornych.
Dzień 2: wycieczka na via ferrata
Dzień 3:  całodzienna wycieczka na via ferrata
Dzień 4: całodzienna wycieczka na via ferrata
Dzień 5: całodzienna wycieczka na via ferrata
Dzień 6: całodzienna wycieczka na via ferrata
Dzień 6: wyjazd z Dolomitów w godzinach porannych i powrót do Polski w godzinach wieczornych.
 
Transport z Polski w Dolomity i z Dolomitów do Polski:
Organizator zapewnia transport z centrum Polski (Warszawa) w Dolomity, transport na miejscu w Dolomitach oraz z Dolomitów do centrum Polski (Warszawa).
 
Zakwaterowanie w Dolomitach:
Podczas wypraw w Dolomity uczestnicy wraz z przewodnikami/instruktorami zakwaterowani są w górskich schroniskach, pensjonatach, czy też na campingach w zależności od wybieranych tras i zastanej na miejscu pogody.
 
Warunki uczestnictwa:
  1. posiadanie podstawowego sprzętu  osobistego i ekwipunku do uprawiania letniej kwalifikowanej turystyki wysokogórskiej na via ferratach (można wypożyczyć: uprząż, kask, lonźa na via ferraty).
  2. ZALECANE posiadanie ubezpieczenia NNW w zakresie letniej kwalifikowanej turystyki wysokogórskiej na via ferratach na czas trwania wyprawy ze szkoleniem.