DreamMount

Szczyty marzeń

 Letnie wyprawy po Tatrach

 
Wyprawy trwają od 2 do 3 dni. Na życzenie klientów możliwe są również dłuższe. Mogą być indywidualne, dla 2-3 osób, a także grup do 8 osób. Do uczestnictwa zapraszam dorosłych a także rodziców z dziećmi i młodzieżą od 12-roku życia.
 
 
Wyprawy dla początkujących:
 
 1. Grań nad Doliną Chochołowską: 2-dniowa wyprawa z przejściem grani od Bobrowieckiej Przełęczy przez Grzesia, Wołowiec, Starobociański Wierch, Ornak po Iwaniacką Przełęcz, ze spaniem w schronisku na Polanie Chochołowskiej.
 
 1. Czerwone Wierchy i grań z Przełęczy pod Kopą Kondracką po Świnicką Przełęcz: 2-dniowa wyprawa z przejściem grani Czerwonych Wierchów po Świnicką Przełęcz ze spaniem w schronisku w Dolinie Kondratowej.
 
 1. Trawers Polskich Tatr Wysokich: 3-dniowa wyprawa z przejściem grani: Beskid – Świnicka Przełęcz, , przejściem z Hali Gąsienicowej przez Przełęcz Krzyżne do Doliny Pięciu Stawów Polskich, poznaniem doliny i przejściem do Morskiego Oka przez Świstówkę Roztocką, ze spaniem w schroniskach: „Murowaniec” na Hali Gąsienicowej i w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.
 
 
Wyprawy dla zaawansowanych:
 
 1. Trawers Polskich Tatr Wysokich 1 (z Hali Gąsienicowej do Morskiego Oka przez góry): 3-dniowa wyprawa z Hali Gąsienicowej przez Świnicę, Zawrat i Szpiglasową Przełęcz do Morskiego Oka ze spaniem w schroniskach na Hali Gąsienicowej i w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.
 
 1. Trawers Polskich Tatr Wysokich 2 (z Hali Gąsienicowej do Morskiego Oka przez góry): 3-dniowa wyprawa z Hali Gąsienicowej przez Zawrat, Kozią Przełęcz i Szpiglasową Przełęcz do Morskiego Oka ze spaniem w schroniskach na Hali Gąsienicowej i w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.
 
 1. Trawers Polskich Tatr Wysokich 3 (z Hali Gąsienicowej do Morskiego Oka przez góry): 3-dniowa wyprawa z Hali Gąsienicowej przez Kozią Przełęcz, Kozi Wierch i Szpiglasową Przełęcz do Morskiego Oka ze spaniem w schroniskach na Hali Gąsienicowej i w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.
 
 1. Kozi Wierch, Szpiglasowy Wierch, Rysy: 3-dniowa wyprawa z wejściami na 3 wybitne tatrzańskie szczyty w tym na najwyższy wierzchołek Tatr Polskich, ze spaniem w schroniskach w Dolinie Pięciu Stawów Polskich i nad Morskim Okiem.
 
 1. Świnica, Kościelec, Granaty: 3-dniowa wyprawa z wejściem na wybitne szczyty Tatr Wysokich w otoczeniu Doliny Gąsienicowej z bazą w schronisku „Murowaniec” na Hali Gąsienicowej.
 
 
Wyprawy dla każdego:                                    

 
 1. Grań Tatr Zachodnich: 4-dniowa wyprawa granią Tatr Zachodnich od Grzesia po Przełęcz Liliowe z pominięciem odcinka grani rezerwatu (Pyszniańska Przełęcz – Ciemniak), ze spaniem w schroniskach na Polanie Chochołowskiej, w Dolinie Kościeliskiej i Dolinie Kondratowej.
 
 1. Przejście przez Tatry Polskie: 5-7-dniowa wyprawa w zależności od wariantu i formy uczestników przez Tatry Polskie od Doliny Chochołowskiej po Morskie Oko z wchodzeniem na szczyty i przełęcze znajdujące się zarówno w Głównej Grani Tatr jak i w graniach bocznych. Wielka przygoda ze spaniem niemal codziennie w innym schronisku (Polana Chochołowska, Dolina Kościeliska, Kondratowa, Hala Gąsienicowa, Pięć Stawów, Morskie Oko). Największa przygoda Tatr Polskich latem.
 
Powyższe zestawienie to tylko przykłady obejmujące tylko część Tatr Polskich z włączeniem odcinków Głównej Grani Tatr – granicy polsko-słowackiej.
 
 
Warunki uczestnictwa:
 1. posiadanie podstawowego sprzętu  osobistego i ekwipunku do uprawiania letniej kwalifikowanej turystyki wysokogórskiej (rezerwację sprzętu do wypożyczenia na miejscu: uprząż, kask, karabinki, robi organizator i pierwszego dnia przed rozpoczęciem wyprawy pomaga w wypożyczeniu).
 2. ZALECANE posiadanie ubezpieczenia NNW w zakresie letniej kwalifikowanej turystyki wysokogórskiej na czas trwania szkolenia (organizator zapewnia ubezpieczenie osobom, które go nie posiadają – konieczne dane do ubezpieczenia).