DreamMount

Szczyty marzeń

Letnie wyprawy po Tatrach z elementami szkolenia

 
Wyprawy trwają 3 dni. Na życzenie klientów możliwe są również dłuższe. Mogą być dla indywidualne, dla 2-3 osób, a także grup do 6 osób. Do uczestnictwa zapraszam dorosłych, a także rodziców z dziećmi i młodzieżą od 12-go roku życia.


Wyprawy dla początkujących:

 
 1. Świnica, Kościelec, Granaty: 3-dniowa wyprawa z wejściem na wybitne szczyty Tatr Wysokich w otoczeniu Doliny Gąsienicowej z bazą w schronisku „Murowaniec” na Hali Gąsienicowej.
 
 1. Świnica, Mały Kozi Wierch, Kozi Wierch: 3-dniowa wyprawa z wejściem na wybitne szczyty Tatr Wysokich w otoczeniu Doliny Gąsienicowej z bazą w schronisku „Murowaniec” na Hali Gąsienicowej.
 
 1. Orla Perć: 3-dniowa wyprawa najtrudniejszym i najsłynniejszym szlakiem całych Tatr, ze spaniem w schronisku na Hali Gąsienicowej lub w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.
 
 
 
Wyprawy dla zaawansowanych:


 
 1. Niżne Rysy, Mnich, Zadni Mnich: 3-dniowa wyprawa z wejściami na 3 wybitne tatrzańskie szczyty w tym na jeden z najwyższych wierzchołków Tatr Polskich, z bazą w schronisku nad Morskim Okiem.
 
 1. Niżne Rysy, Mnich, Żabi Mnich: 3-dniowa wyprawa z wejściami na 3 wybitne tatrzańskie szczyty w tym na jeden z najwyższych wierzchołków Tatr Polskich, z bazą w schronisku nad Morskim Okiem.
 
 1. Mnich, Zadni Mnich, Żabi Szczyt Wyżni: 3-dniowa wyprawa z wejściami na 3 wybitne tatrzańskie szczyty, z bazą w schronisku nad Morskim Okiem.
 
 1. Mnich, Żabi Mnich, Żabi Szczyt Wyżni: 3-dniowa wyprawa z wejściami na 3 wybitne tatrzańskie szczyty, z bazą w schronisku nad Morskim Okiem.
 
 1. Niżne Rysy, Mnich, Mięguszowiecki Szczyt Czarny: 3-dniowa wyprawa z wejściami na 3 wybitne tatrzańskie szczyty w tym na dwa wierzchołki Tatr Polskich o wysokości powyżej 2400m n.p.m., z bazą w schronisku nad Morskim Okiem.
 
 
Wyprawy dla każdego:                                    

 
 1. Przejście przez Tatry Polskie: 5-7-dniowa wyprawa w zależności od wariantu i formy uczestników przez Tatry Polskie od Doliny Chochołowskiej po Morskie Oko z wchodzeniem na szczyty i przełęcze znajdujące się zarówno w Głównej Grani Tatr jak i w graniach bocznych. Wielka przygoda ze spaniem niemal codziennie w innym schronisku (Polana Chochołowska, Dolina Kościeliska, Kondratowa, Hala Gąsienicowa, Pięć Stawów, Morskie Oko).
 
 1. Grań Tatr Zachodnich: 5-dniowa wyprawa granią Tatr Zachodnich od Grzesia po Przełęcz Liliowe z pominięciem odcinka grani rezerwatu (Pyszniańska Przełęcz – Ciemniak), ze spaniem w schroniskach na Polanie Chochołowskiej, w Dolinie Kościeliskiej i Dolinie Kondratowej.
 
Powyższe zestawienie to tylko przykłady obejmujące tylko część Tatr Polskich z włączeniem odcinków Głównej Grani Tatr – granicy polsko-słowackiej.
 
 
Zestawienie czego uczestnicy wypraw się nauczą:
 
Poza ewidentnymi walorami przyrodniczymi i estetycznymi:
 1. umiejętność planowania wycieczek letnich,
 2. umiejętność poruszania się w skale w tym w kruchym terenie, w terenie skalno-trawiastym, wybierania przejścia w terenie pozaszlakowym,
 3. umiejętność podstawowego posługiwania się liną (*):
 • wiązanie kilku podstawowych węzłów,
 • prosta asekuracja w skale,
 • asekuracja lotna,
 • metody asekuracji partnera na stanowisku,
 • zjazd na linie,
 • wychodzenie po linie,
 • autoratownictwo (**),
 1. umiejętność doboru sprzętu na letnie wycieczki,
 2. umiejętność podstaw nawigacji w terenie.
(*) – nie dotyczy wypraw dla początkujących,
(**) – dotyczy wypraw, na których uczestnicy chcą poświęcić dzień na naukę wyciągania partnera, który spadł z nawisu na grani lub wpadł do szczeliny, kosztem wejścia na szczyt tego dnia lub przedłużyć wyprawę o dzień takiej nauki..
 
 
Warunki uczestnictwa
 1. posiadanie podstawowego sprzętu  osobistego i ekwipunku do uprawiania letniej kwalifikowanej turystyki wysokogórskiej (można wypożyczyć na miejscu: uprząż, kask, karabinki).
 2. ZALECANE posiadanie ubezpieczenia NNW w zakresie letniej kwalifikowanej turystyki wysokogórskiej na czas trwania szkolenia.