DreamMount

Szczyty marzeń

Zimowe wyprawy po Tatrach

 
Wyprawy trwają od 2 do 3 dni. Na życzenie klientów możliwe są również dłuższe. Mogą być indywidualne, dla 2-3 osób, a także grup do 8 osób. Do uczestnictwa zapraszam dorosłych a także rodziców z dziećmi i młodzieżą od 12-roku życia.
 
 
Wyprawy dla początkujących:
 
 1. Grań nad Doliną Chochołowską: 3-dniowa wyprawa z przejściem grani od Bobrowieckiej Przełęczy przez Grzesia, Wołowiec, Starobociański Wierch, Ornak po Iwaniacką Przełęcz, z bazą wyprawy w schronisku na Polanie Chochołowskiej.
 
 1. Czerwone Wierchy i Grań z Kasprowego po Świnicką Przełęcz: 3-dniowa wyprawa z przejściem grani Czerwonych Wierchów, spaniem w schronisku w Dolinie Kondratowej, przeniesieniem się przez Kasprowy Wierch na Halę Gąsienicową i zakończeniem wyprawy granią od Świnickiej Przełęczy po Kasprowy Wierch.
 
Wyprawy dla zaawansowanych:
 
 1. Z Hali Gąsienicowej do Morskiego Oka przez góry: 3-dniowa wyprawa z Hali Gąsienicowej przez Zawrat i Szpiglasową Przełęcz do Morskiego Oka ze spaniem w schroniskach na Hali Gąsienicowej i w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.
 
 1. Szpiglasowy Wierch, Mnich, Rysy: 3-dniowa wyprawa z wejściami na 3 wybitne tatrzańskie szczyty w tym na najwyższy wierzchołek Tatr Polskich, z bazą w schronisku nad Morskim Okiem.
 
 1. Świnica, Kościelec, Zadni Granat: 3-dniowa wyprawa z wejściem na wybitne szczyty Tatr Wysokich w otoczeniu Doliny Gąsienicowej z bazą w schronisku „Murowaniec” na Hali Gąsienicowej. Wejście na Świnicę odbywa się bez nart od Przełęczy Świnickiej, w drodze powrotnej zjazd na nartach ze Śwnickiej Przełęczy.
  Wejście na Kościelec z Przełęczy Karb również bez nart. Zjazd na nartach z Przełęczy Karb.
 
 1. Z Kondratowej do Pięciu Stawów: 3-dniowa wyprawa z Doliny Kondratowej przez Kasprowy Wierch, Liliowe, Halę Gąsienicową, Karb, Zawrat do Pięciu Stawów i poznanie doliny Pięciu Stawów. Spanie w schroniskach: w Dolinie Kondratowej (opcja spania w Hotelu Górskim na Kalatówkach), w schronisku „Murowaniec”, w schronisku w Pięciu Stawach.

Wyprawy dla każdego:                                    

 
 1. Grań Tatr Zachodnich: 5-dniowa wyprawa granią Tatr Zachodnich od Grzesia po Przełęcz Liliowe z pominięciem odcinka grani rezerwatu (Pyszniańska Przełęcz – Ciemniak), ze spaniem w schroniskach na Polanie Chochołowskiej, w Dolinie Kościeliskiej i Dolinie Kondratowej.
 
 1. Przejście przez Tatry Polskie: 5-7-dniowa wyprawa w zależności od wariantu i formy uczestników przez Tatry Polskie od Doliny Chochołowskiej po Morskie Oko z wchodzeniem na szczyty i przełęcze znajdujące się zarówno w Głównej Grani Tatr jak i w graniach bocznych. Wielka przygoda ze spaniem niemal codziennie w innym schronisku (Polana Chochołowska, Dolina Kościeliska, Kondratowa, Hala Gąsienicowa, Pięć Stawów, Morskie Oko). Największa przygoda Tatr Polskich zimą.
 
Powyższe zestawienie to tylko przykłady obejmujące tylko część Tatr Polskich z włączeniem odcinków Głównej Grani Tatr – granicy polsko-słowackiej.
   
Warunki uczestnictwa:
 1. posiadanie podstawowego sprzętu  osobistego i ekwipunku do uprawiania zimowej kwalifikowanej turystyki wysokogórskiej (rezerwację sprzętu do wypożyczenia na miejscu: zestaw ski-turowy, uprząż, kask, karabinki, raki, czekan, detektor lawinowy, robi organizator i pierwszego dnia przed rozpoczęciem wyprawy pomaga w wypożyczeniu).
 2. ZALECANE posiadanie ubezpieczenia NNW w zakresie zimowej kwalifikowanej turystyki wysokogórskiej na czas trwania szkolenia (organizator zapewnia ubezpieczenie osobom, które go nie posiadają – konieczne dane do ubezpieczenia).